Przygotuj swoje stopy na sezon jesienno-zimowy 

Lato już dawno za nami. Czas wakacyjnej beztroski dobiegł końca,  a na zewnątrz zrobiło się szaro, mokro i ponuro. Deszczowa aura to idealny czas na jesienną regenerację! Nie możemy zapomnieć, że to właśnie w tym okresie nasze ciało wymaga największej uwagi i dodatkowej pielęgnacji.

Troszczymy się o skórę twarzy i ciała, stosując kremy, peelingi i balsamy nawilżające. Na nasze zniszczone włosy nakładamy regenerujące maski oraz odżywki. Czy pamiętamy o stopach?

Kiedy stopy wołają o pomoc

Bardzo często ta partia ciała jest zaniedbywana, a to właśnie ona wymaga szczególnej pielęgnacji. Po wakacjach nasze stopy bardzo często są suche i popękane. Dlaczego tak się dzieje? W okresie letnim odkrywamy je, chodzimy w sandałach albo lekkich klapkach. Ponadto, stopy są narażone na działanie wysokich temperatur, częsty kontakt z wodą, piaskiem i kurzem. Wszystkie te czynniki sprawiają, że nasze stopy są przesuszone oraz obolałe. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą poprawić ich kondycję i wygląd.

Domowe SPA dla naszych stóp

Każdy zabieg pielęgnacyjny powinniśmy zacząć od ciepłej kąpieli, która nie tylko relaksuje, ale również doskonale zmiękcza naskórek. Do wody możemy dodać sól do kąpieli, nawilżający żel albo olejek eteryczny, który pobudzi zmysły. Nawet krótka kąpiel przygotuje skórę i paznokcie do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Kiedy nasze stopy są miękkie i odprężone możemy przejść do kolejnego kroku, czyli usunięcia zrogowaciałego naskórka. Najlepiej zrobić to przy użyciu pilnika, pumeksu albo gruboziarnistego peelingu. Tak przygotowane stopy są gotowe na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych, na przykład nawilżających kremów do stóp.

Skuteczna profilaktyka

Codziennie nasze stopy narażone są na przemoczenie, przegrzanie albo niechciane odgniecenia. Jak temu zapobiec? Po pierwsze, powinniśmy wybrać odpowiednie obuwie, które będzie dostosowane do pory roku oraz kształtu naszej stopy. Najlepiej wybrać buty ze skóry, które zapewnią doskonałą cyrkulację powietrza. Skóra naturalna jest również bardziej odporna na uszkodzenia i przemoczenia. W dobrze dobranych butach stopy będą mogły swobodnie oddychać, co pozwoli wyeliminować problem nadmiernej potliwości.

Regularna pielęgnacja kluczem do pięknych stóp

Aby osiągnąć długotrwałe efekty, należy co jakiś czas powtarzać zabiegi pielęgnacyjne. Częstotliwość zabiegów powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb. Kiedy zauważymy, że naskórek jest szorstki lub popękany, powinniśmy usunąć zrogowaciałą warstwę i zastosować nawilżające preparaty. Po odżywieniu  i wygładzeniu przyszła pora na pedicure, który nie tylko zadba o wygląd naszych stóp, ale także poprawi nasze samopoczucie.